Hledám časopis

Pro vyhledávání časopisů je možné použít jednu ze tří variant, které online katalog nabízí:

  1. Vyhledávání - vyhledávaná slova se zapisují do jediného vyhledávacího pole (jako v Google). Vyhledávat můžete např. podle slov z názvu, ISSN nebo žánru/formy (příklad „německé pedagogické časopisy“). Vyhledávání hlavní
  2. Víceřádkové vyhledávání jednoduché - je třeba vyplnit alespoň jedno z polí ve formuláři. Signatura se píše ve tvaru římské číslo mezera arabské číslo (příklad II 28654/2/A) a je třeba zvolit vyhledávání „začíná na“. Vyhledávání víceřádkové
  3. Víceřádkové vyhledávání rozšířené je určeno pro zkušené uživatele.Vyhledávání rozšířené
  4. Podrobná nápověda je k dispozici přímo v katalogu. Vyhledávání nápověda

Seznam výsledků hledání je vhodné omezit pomocí fasety fond dokumentu (ve sloupci vpravo) a zaškrtnout možnosti „periodika“ a „periodika vázaná“.

Dostupnost a možnost objednání jednotlivých ročníků lze zjistit ze záznamu vyhledaného titulu časopisu, z nejníže umístěné tabulky, tzv. „Svázané ročníky“.

Aktuální nebo archivovaná jednotlivá čísla (uložená ve Všeobecné studovně), lze zjistit v tabulce „Ročníky“ (z tabulky nelze objednávat).

V katalogu nejsou uvedeny všechny časopisy, které knihovna vlastní. Především zde chybí řada historických titulů. Pokud tedy časopis nemůžete najít a domníváte se, že je oborový a knihovna by ho ve fondu mohla mít, zeptejte se ve studovně nebo zašlete dotaz na studovna@npmk.cz.

Časopisy, které si objednáte, jsou pro vás ve všeobecné studovně připravené 1 měsíc.


Nápověda ke katalogu Portaro

Čí stránka: 
Pedagogická knihovna
Jeruzalémská 12
110 00 Praha 1

pondělí až pátek 9–18 hod.
tel. půjčovna: 221 966 411
tel. studovna: 221 966 415

Dotazy na email:
pujcovna@npmk.cz
pedknihovna@npmk.cz
© Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského 2011–2019