Rešeršní služby

Rešerše je soupis knižní nebo článkové literatury na určité téma, případně od určitého autora. Soupis může být zpřesněn časově, geograficky nebo jazykově. Pedagogická knihovna J. A. Komenského  se specializuje na oblast školství, vzdělávání a výchovy. Příklady rešerší si můžete prohlédnout zde: knižní literatura, článková literatura

Rešerši lze objednat přímo v knihovně za pomoci pracovníků studovny speciálních fondů. Pro vzdálené uživatele (není třeba být registrovaným uživatelem PK)  je možnost objednání e-mailem (reserse@npmk.cz).  Pro vypracování rešerše je třeba zadat téma a zpřesňující výrazy (např. klíčová slova, předmětová hesla, jazyk textu, časové vymezení, geografické vymezení aj.).


ŽÁDANKA REŠERŠE ke stažení (pdf)


Rešerše budou vyřízeny dle rozsahu a složitosti v nejbližším možném termínu (nejpozději do 5 pracovních dnů).

Zpracování rešerší je placená služba viz Ceník služeb PK.

Rešerše zhotovujeme ve formátu PDF a součástí každého záznamu je odkaz na daný záznam v online katalogu. Uživatel v rešerši klikne na vybraný bibliografický záznam a poté se mu zobrazí konkrétní záznam v online katalogu. Uživatel si může jedním kliknutím zadat objednávku výpůjčky nebo si zhotoví kopii článku či kapitoly z knihy (přesný postup viz Potřebuji článek nebo příspěvek ze sborníku).

Čí stránka: 
Pedagogická knihovna
Jeruzalémská 12
110 00 Praha 1

pondělí až pátek 9–18 hod.
tel. půjčovna: 221 966 411
tel. studovna: 221 966 415

Dotazy na email:
pujcovna@npmk.cz
pedknihovna@npmk.cz
© Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského 2011–2018