Hledáme svědky osudů osob spojených s táborem v Hodoníně u Kunštátu (1940 – 1950)

VÝZVA

NPMK v souvislosti s připravovanou výstavbou Památníku Hodonín hledá pamětníky, kteří v letech 1940-1950 prošli táborem v Hodoníně (u Kunštátu), a to v kterékoliv historické etapě (kárný pracovní tábor - sběrný tábor - cikánský tábor, pracovně výchovný tábor - výcvikové středisko wehrmachtu - tábor rumunské armády - lazaret Rudé armády - sběrný tábor pro Němce neschopné odsunu - tábor nucené práce).

Hledá také svědky, jejichž vyprávění by mohlo vnést více „světla“ do historie tábora, případně držitele materiálů souvisejících s tímto obdobím, zájemce o historii, kteří by pomohli získat informace, materiály, dobové exponáty apod. a chtěli by se tak podílet na přípravě stálé expozice Památníku.

Budeme vděčni i za zprostředkování kontaktu na člověka, který by nám mohl k tomuto tématu něco říci a přispěl tak ke zmapování tohoto tragického období lidských dějin.

Pokud byste byli ochotni se o vzpomínky či materiály s námi podělit, prosíme, kontaktujte nás:

  • telefonicky na čísle: 257 533 455
  • e-mailem na adresu: pamatnik@npmk.cz
  • osobně na adrese Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského, Valdštejnská 20, Praha 1, k rukám Mgr. Ing. Petře Holovkové.
Čí stránka: 
© Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského 2011–2018