Slavnostní únorové dny ve Würzburgu

Dne 10. 2. 2013 proběhlo ve Würzburgu slavnostní zahájení výstavy EuropäischerHumanist Přemysl Pitter. Výstava ve Würzburgu se stala součástí širšího významného projektu, který v sobě zahrnoval významné panelové diskuse s pamětníky, a také slavnostní premiéru opery Brundibár – i za účasti některých původních účinkujících.

Dne 10. 2. ve 20.00 začalo v Mainfrankentheatre slavnostní soiré k uvedení opery Brundibár, byla představena i díla inspirovaná terezínskými deníky. Součástí byla i panelová diskuse s pamětníky – vystoupili Greta Klinsberg, bývalé „židovské dítě P. Pittra“, Hans Wunder, bývalé „židovské dítě P. Pittra“ a také paní B. Sedláčková, bývalé „dítě z Milíčova domu“ a spolupracovnice P. Pittra a O. Fierzové. Současně byla výstava – společný projekt NPMK a Ackermann-Gemeinde, slavnostně zahájena panem M. Dörrem a dr. Lajskovou, která přednesla zdravici ředitelky NPMK dr. Pánkové.

Ve středu 13. 2. proběhlo na radnici města Würzburg slavnostní přijetí pamětníků – původních účinkujících v opeře Brundibár v Terezíně, se zápisem do pamětní knihy. Zúčastnili se ho jako hosté starosty města pana G. Rosenthala i velvyslanec ČR v Německu dr. Rudolf Jindrák a izraelský generální konzul pan Tibor ShalevSchlosser. Odpoledne si prohlédli výstavu EuropäischerHumanist Přemysl Pitter v v Mainfrankentheatre. Ve 14.00 proběhla v Museum am Dom slavnostní premiéra opery Brundibár – i za účasti paní G. Klinsberg, která původně ztvárnila roli Aninky. Představení bylo velmi působivé, bylo ještě několikrát reprízované a těšilo se velkému zájmu tisku i obyvatel.

Ke stažení:

Čí stránka: 
Muzeum
Valdštejnská 20, Praha 1
úterý–neděle
10–17 hod.
tel.: 257 533 455
V historické budově není bezbariérový přístup.
Ceny vstupného
Otevírací doba o svátcích
© Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského 2011–2018